ویرایش محتوا
دکتر افسانه زرگنج فرد

درباره ما

مجموعه زنان ، زایمان و نازائی دکتر زرگنج فرد

رسالت ما در مجموعه دکتر زرگنج فرد انجام تمامی خدمات زیبائی و درمانی زنان با حفظ استاندارد و اولویت سلامت مراجعین عزیز می باشد که در جهت تحقق این رسالت تیمی متشکل از پزشک متخصص ( دکتر افسانه زرگنج فرد ) و کادر مجرب با به کارگیری جدیدترین روش های علمی و به روز ترین دستگاه های پزشکی ، فعالیت خود را آغاز نموده است .
هدف ما زیبایی توام با حفظ سلامتی شماست …

با ما تماس بگیرید

شبکه های اجتماعی
برای درمان واژینیسموس به چه دکتری مراجعه کنیم

برای درمان واژینیسموس به چه دکتری مراجعه کنیم

جهت دریافت مشاوره در زمینه درمان واژینیسموس از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید.

02128111615

02122930161

واژینیسموس یکی از مشکلات جنسی زنانه است که باعث ایجاد درد و ناراحتی در هنگام رابطه جنسی می‌شود. برای درمان این مشکل، بهتر است به یک روانشناس یا مشاور جنسی برای مشاوره و درمان مراجعه کنید. این متخصصان با استفاده از روش‌های روانشناسی، شناختی و رفتاری، به شما کمک می‌کنند تا از این مشکل جنسی خلاص شوید و رابطه جنسی با شریک خود را بهبود بخشید.

در برخی موارد، بهتر است با یک پزشک زنانه متخصص مشاوره و درمان کنید. پزشک متخصص زنانه با استفاده از ابزار و تکنیک‌های پزشکی، مثل تمرینات کیگل و تزریق بوتاکس، به شما کمک می‌کند تا واژینیسموس را درمان کنید. همچنین، در صورت نیاز به روش‌های جراحی می‌توانید به یک جراح زنانه متخصص مراجعه کنید. همه این روش‌ها برای درمان واژینیسموس موثر هستند و با مشاوره متخصصین، بهترین روش درمان برای شما انتخاب خواهد شد.

آنچه در ادامه خواهید خواند :

 

1. مراجعه به دکتر زنان و زایمان برای درمان واژینیسموس

2. مراجعه به متخصص جراحی پلاستیک برای درمان واژینیسموس

3. مراجعه به متخصص فیزیوتراپی برای درمان واژینیسموس

4. مراجعه به روانشناس برای درمان واژینیسموس ناشی از عوامل روحی و روانی

5. مراجعه به تراپیست جنسی برای درمان واژینیسموس ناشی از مشکلات جنسی

 

1. مراجعه به دکتر زنان و زایمان برای درمان واژینیسموس :

واژینیسموس یکی از مشکلاتی است که بسیاری از زنان با آن مواجه هستند. در این حالت، عضلات واژن بسیار تنگ شده و باعث مشکلاتی مانند درد، خارش و حتی عدم توانایی در رابطه جنسی می‌شود. برای درمان واژینیسموس، بهترین راه حل مراجعه به دکتر زنان و زایمان است.

درمان واژینیسموس باید توسط یک پزشک متخصص انجام شود. در این مراجعه، پزشک با استفاده از ابزار و تجهیزات خاص، می‌تواند عضلات واژن را گشوده و مسدودیت آن‌ها را برطرف کند. همچنین، تمرینات ویژه‌ای نیز به بیمار داده می‌شود تا بتواند عضلات خود را بهبود بخشد و این مشکل را برطرف کند. از آنجایی که واژینیسموس می‌تواند به علت مشکلات روحی و روانی نیز ایجاد شود، پزشک ممکن است به بیماران خود پیشنهاد مشاوره روانشناسی بدهد.

دکتر افسانه زرگنج فرد با بیش از ۲۸ سال تجربه موفق در زمینه تشخیص و درمان بیماری های زنان , زایمان , نازایی و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس و تسلط به درمان با لیزر مونالیز و آر اف هیگز ، در زر کلینیک آماده پذیرش و درمان مراجعین با این شکایات می باشند .

 

2. مراجعه به متخصص جراحی پلاستیک برای درمان واژینیسموس :

واژینیسموس یکی از مشکلاتی است که ممکن است برخی از خانم‌ها با آن مواجه شوند. این مشکل باعث تنگی و درد در منطقه تناسلی و حتی مشکلات در رابطه جنسی می‌شود. برای درمان این مشکل، مراجعه به یک متخصص جراحی پلاستیک که با این نوع جراحی‌ها آشنا است، ضروری است.

جراحی پلاستیک برای درمان واژینیسموس، عملی پیچیده و حساس است که نیاز به انجام توسط متخصصین باتجربه و ماهر دارد. در این جراحی، تنگی در منطقه واژینال با انجام برش‌های متفاوت در اطراف آن برطرف می‌شود و این عمل باعث بهبود روابط جنسی و افزایش رضایت زنان از زندگی خود می‌شود. بنابراین، در صورت داشتن هرگونه علائم و نشانه‌های واژینیسموس، بهتر است به یک متخصص جراحی پلاستیک مراجعه و از این جراحی استفاده شود.

دکتر زرگنج فرد در صورت نیاز برای درمان دخول دردناک مراجعین از روش های مختلف از جمله جراحی در کلینیک استفاده می کنند .

 

3. مراجعه به متخصص فیزیوتراپی برای درمان واژینیسموس :

واژینیسموس یکی از مشکلات جنسی زنانه است که ممکن است باعث عدم رضایت و احساس درد و ناراحتی در زمان رابطه جنسی شود. درمان این مشکل ممکن است با استفاده از تمرینات فیزیوتراپی صورت بگیرد. متخصص فیزیوتراپی می‌تواند با ارائه تمرینات و روش‌های خاص، عضلات لگن و واژن را تقویت کند و این مشکل را برطرف کند.

اگر دچار واژینیسموس هستید، بهتر است به یک متخصص فیزیوتراپی مراجعه کنید. این تخصصی درمانگران مجهز به دانش و تجربه لازم هستند تا با شما به صورت فردی کار کنند و برنامه درمانی مناسب برای شما تعیین کنند. همچنین، متخصص فیزیوتراپی می‌تواند به شما راهنمایی کند که چگونه علاوه بر درمان واژینیسموس، عضلات لگن را به صورت عمومی تقویت کنید و از این طریق بهبود عملکرد جنسی خود را بیشتر کنید.

 

4. مراجعه به روانشناس برای درمان واژینیسموس ناشی از عوامل روحی و روانی :

واژینیسموس یکی از مشکلات پزشکی است که به علت تنگی عضلات مجرای تناسلی زنانه و یا به دلیل توتر عصبی و اضطراب، باعث مشکلات جنسی و درد در این منطقه می‌شود. اما این مشکل به تنهایی فقط مشکل پزشکی نیست، بلکه در برخی موارد، عوامل روحی و روانی هم در ظاهر این مشکل نقش دارند.

عوامل روانی و روحی می‌توانند شامل استرس، اضطراب، ناراحتی، سوء استفاده جنسی، افسردگی و اضطراب اجتماعی باشند. به عنوان مثال، در برخی موارد، هنگامی که یک زن به دلیل تجربه‌های ناخوشایند در زمینه جنسیت خود، اضطراب و ناراحتی را تجربه می‌کند، عضلات مجرای تناسلی او تنگ شده و او را از تجربه لذت جنسی محروم می‌کند.

درمان واژینیسموس ناشی از عوامل روحی و روانی با مراجعه به روانشناس میسر است. در این روش درمانی، روانشناس با بیمار در مورد مسائل روانی و روحی او صحبت می‌کند و به دنبال یافتن علل عمیق واژینیسموس می‌گردد.

به عنوان مثال، اگر بیمار به دلیل تجربه یک تجاوز جنسی، از جنسیت خود ناراحتی و اضطراب دارد، روانشناس با او در مورد این تجربه صحبت می‌کند و به دنبال یافتن راه‌حل‌هایی برای کمک به بیمار در تغییر نگرش و تجربه جنسی خود می‌گردد.

به طور کلی، روش درمان روانشناسی ویژه‌ای برای واژینیسموس ندارد. بلکه به دلیل تنوع بیماران و علل واژینیسموس، هر درمانی باید به شکلی شخصی سازی شده و با توجه به عوامل روحی و روانی بیماران، طراحی شود.

اگر شما نیز با مشکل واژینیسموس ناشی از عوامل روحی و روانی مواجه هستید، بهتر است با یک روانشناس مشورت کنید. این راه درمانی می‌تواند به شما کمک کند تا از مشکلات جنسی خود رهایی پیدا کنید و به زندگی جنسی بهتری دست یابید.

 

دکتز افسانه زرگنج فرد با بیش از 28 سال سابقه در این زمینه ، به جرات بهترین دکتر زنان در خصوص درمان واژینیسموس است و تا به حال تمام مراجعین (100 در 100 مراجعین ) ایشان تحت درمان کامل قرار گرفته اند و تمامی موارد مذکور به غیر از فیزیوتراپی در مجموعه ایشان موجود است .

 

1. آیا درمان واژینیسموس باعث درد و ناراحتی می شود؟

مقاربت دردناک یک اختلال جنسی است که در آن عضلات محیط واژینال به طور غیرارادی تنگ شده و باعث درد و ناراحتی در هنگام جنسیت می شود. برای درمان این اختلال از روش های مختلفی مانند تمرینات عضلاتی و کار با محصولات موضعی مختلف استفاده می شود. البته درمان واژینیسموس بسته به شدت اختلال و سطح تنگی عضلات ممکن است باعث درد و ناراحتی در طول درمان شود. اما با انجام تمرینات به طور مداوم و با رعایت مراحل درمان به تدریج عضلات واژینال تنگی خود را از دست می دهند و تنش و درد در طول جنسیت کاهش می یابد.

در مواردی که درمان واژینیسموس با استفاده از دستگاه های پزشکی مانند بوتاکس یا لیزر انجام می شود، ممکن است درد و ناراحتی کمی بیشتری ایجاد شود. اما این درد و ناراحتی به طور کلی موقت است و با گذشت زمان کاهش می یابد. بنابراین، اگرچه درمان واژینیسموس ممکن است باعث درد و ناراحتی در طول درمان شود، اما این درد و ناراحتی موقت است و با رعایت مراحل درمان و استفاده از روش های صحیح می توان آن را به حداقل رساند.

2. آیا تمرینات خاصی برای درمان واژینیسموس وجود دارد؟

بله، تمرینات خاصی برای درمان واژینیسموس وجود دارد. این تمرینات شامل تمرینات تنفسی، تمرینات پلانک، تمرینات کگل و تمرینات تهویه دهانی می‌شوند. تمرینات تنفسی به شما کمک می‌کنند تا بهترین الگوی تنفس را در حین رابطه جنسی به‌کار ببرید. تمرینات پلانک به شما کمک می‌کنند تا عضلات پشتی را تقویت کنید و بهبودی در رفتار جنسی داشته باشید. تمرینات کگل می‌تواند به شما کمک کند تا عضلات لگنی را تقویت کرده و درک بهتری از واژن خود داشته باشید. در نهایت، تمرینات تهویه دهانی به شما کمک می‌کند تا از تنش‌های عضلانی در تنه و گردن جلوگیری کنید و به راحتی تنفس کنید.

برای اینکه این تمرینات موثر باشند، باید با توجه به راهنمایی پزشک یا متخصص ارتباط جنسی، به طور منظم و با تمرکز انجام شوند. این تمرینات می‌توانند به شما کمک کنند تا بهبودی در رفتار جنسی خود داشته باشید و از مشکلات واژینیسموس که ممکن است به علت تنش عضلانی باشد، رهایی یابید.

3. آیا درمان واژینیسموس با تزریق بوتاکس انجام می شود؟

بله، درمان واژینیسموس با تزریق بوتاکس در حال حاضر یکی از روش های موثر برای کاهش این مشکل می باشد. واژینیسموس یک اختلال عملکردی است که معمولاً به علت تنش و فشار روی عضلات واژن ایجاد می شود و باعث محدود شدن جنسی و درد در هنگام رابطه جنسی می شود. با تزریق بوتاکس به عضلات واژن، عضلات آرام شده و فشار و تنش از بین می رود که باعث بهبود علائم واژینیسموس و افزایش رضایت جنسی می شود.

اگرچه این روش درمانی موثر است، اما باید به دلیل خطراتی که ممکن است با این روش همراه باشد، توسط پزشک متخصص مشورت شود. برخی از عوارض ناخواسته از جمله خارش، درد، عفونت و تورم می تواند به علت تزریق بوتاکس به عضلات واژن رخ دهد. لذا باید از یک پزشک با تجربه و ماهر در این روش درمانی استفاده شود و همچنین باید مطمئن شوید که تزریق بوتاکس به درستی انجام شده است.

4. آیا درمان واژینیسموس برای همیشه برطرف می شود یا نیاز به تکرار دارد؟

واژینیسموس یکی از مشکلاتی است که می تواند برای زنان پیش بیاید و باعث درد و ناراحتی در هنگام رابطه جنسی شود. درمان واژینیسموس، به دلیل تنوع علل آن، به صورت مختلفی صورت می گیرد. برای مثال، درمان روانشناختی، تمرینات کششی و تنفسی، استفاده از انواع داروها و درمان های فیزیکی می تواند به عنوان راه حل های مختلف درمان واژینیسموس ارائه شود.

اما نکته مهمی که در این مورد وجود دارد، این است که درمان واژینیسموس برای همیشه برطرف نمی شود و ممکن است نیاز به تکرار داشته باشد. برای حفظ نتیجه درمان، تمرینات کششی و تنفسی در خانه و همچنین مراجعات دوره ای به پزشک متخصص بسیار مهم هستند تا این مشکل به طور کامل رفع شده و مشکلاتی مانند درد و ناراحتی در رابطه جنسی به حداقل کاهش یابد. به علاوه، برای پیشگیری از بازگشت واژینیسموس، می توان به صورت منظم تمرینات مختلفی انجام داد و پیشگیری از عوارض آن را در آینده تضمین کرد.

کانال آپارات کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد متخصص زنان ، زایمان و نازایی

ارسال دیدگاه

مشاوره رایگان ( از ساعت 9 الی 20 )

رسالت ما در مجموعه دکتر زرگنج فرد انجام تمامی خدمات زیبائی و درمانی زنان با حفظ استاندارد و اولویت سلامت مراجعین عزیز می باشد که در جهت تحقق این رسالت تیمی متشکل از پزشکان و متخصصین و کادر مجرب با به کارگیری جدیدترین روش های علمی ، فعالیت خود را آغاز نموده است . هدف ما زیبایی توام با حفظ سلامتی شماست .

روزهای کاری

شنبه - پنجشنبه : 20.30 - 09.00
جمعه و ایام تعطیل : فقط با هماهنگی قبلی
خانه
حساب کاربری
خدمات
جستجو