ویرایش محتوا
دکتر افسانه زرگنج فرد

درباره ما

مجموعه زنان ، زایمان و نازائی دکتر زرگنج فرد

رسالت ما در مجموعه دکتر زرگنج فرد انجام تمامی خدمات زیبائی و درمانی زنان با حفظ استاندارد و اولویت سلامت مراجعین عزیز می باشد که در جهت تحقق این رسالت تیمی متشکل از پزشک متخصص ( دکتر افسانه زرگنج فرد ) و کادر مجرب با به کارگیری جدیدترین روش های علمی و به روز ترین دستگاه های پزشکی ، فعالیت خود را آغاز نموده است .
هدف ما زیبایی توام با حفظ سلامتی شماست …

با ما تماس بگیرید

شبکه های اجتماعی
عمل تایتنینگ

عمل تایتنینگ

در این مقاله به توضیح در مورد عمل تایتنینگ و مزایا و ویژگی های آن خواهیم پرداخت. لطفا تا انتهای این مطلب علمی کاربردی، ما را همراهی نمایید.

شما می توانید در زمینه تایتنینگ از ما مشاوره اولیه رایگان دریافت نمایید.

02128111615

02122930161

این عمل که امروزه جزو عمل های پر متقاضی در میان زنان به خصوص زنان جوان است، به شیوه های مختلفی قابل انجام است و نتیجه گیری از آن راحت و به سرعت اتفاق می افتد.

عمل تایتنینگ
عمل تایتنینگ

اینفوگرافیک عمل تایتنینگ

اینفوگرافیک عمل تایتنینگ
اینفوگرافیک عمل تایتنینگ

در صورتی که متقاضی انجام این عمل هستید یا به دلیل مشکلات مختلف نیاز به انجام این جراحی دارید، این مقاله مختص شماست. با مطالعه این مقاله، اطلاعات کاملی در مورد عمل تایتنینگ کسب خواهید کرد.

آن چه در این نوشتار، می خوانید:
  • عمل تایتنینگ چیست؟
  • عمل تایتنینگ به چه دلایلی انجام می شود؟
  • چه افرادی بیشتر به عمل تایتنینگ نیاز دارند؟
  • فرآیند انجام عمل تایتنینگ به چه صورت می باشد؟
  • مزایای عمل تایتنینگ چیست؟
  • بعد از عمل تایتنینگ، چه مراقبت هایی مورد نیاز است؟
  • هزینه عمل تایتنینگ به چه صورت محاسبه می شود؟

 

عمل تایتنینگ چیست؟

عمل تایتنینگ ، جزو عمل هایی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و متقاضیان زیادی دارد. این عمل کمک می کند که بسیاری از مشکلات زمینه ای در زنان برطرف شده و به شکل ساده و سریع فرد را به نتیجه مد نظر برساند.

تایتنینگ که به شل شدن واژن معروف است، ممکن است به دلیل پیری و افزایش سن یا دیگر مشکلات در فرد بروز کند که سریع ترین راه درمان آن استفاده از تایتنینگ می باشد.

عمل تایتنینگ چیست؟
عمل تایتنینگ چیست؟

تایتنینگ

تایتنینگ یا گشادی واژن یکی از عوارض رایج در اندام تناسلی زنانه است. این عارضه به دلایل مختلفی اتفاق می افتد و در برخی افراد نیز به صورت مادرزادی از بدو تولد وجود دارد. گشادی واژن یا تایتنینگ می تواند مشکلات زیادی را برای فرد به وجود آورد که برخی از آن ها حتی زندگی عادی و روزمره فرد را تحت تاثیر قرار داده و باعث اختلاف در زندگی زناشویی و حتی جدایی می شود.

عمل تایتنینگ

واژن یکی از حساس ترین بخش ها در اندام زنان است. این قسمت از دستگاه تناسلی باید در سلامت کامل نگهداری شود، در غیر این صورت مشکلات جدی مانند سرطان را در فرد به وجود می آورد.

هر تغییر و مشکل فیزیکی در این ناحیه می تواند مقدمه مشکلات جدی و بیماری های خطرناک در فرد باشد. همان طور که گفته شد، تایتنینگ مشکلی است که باعث گشادی واژن شده و این مشکل نیز عملکرد طبیعی آن را دچار اختلال می کند که علاوه بر بیماری ها و مشکلات، اضطراب ناشی از تغییر حالت جدی ترین آن هاست.

برای درمان این مشکل یک راهکار قطعی و مطمئن وجود دارد که به عمل تایتنینگ معروف می باشد. این جراحی که به سبک های مختلف انجام می شود، کمک می کند که واژن شکل طبیعی خود را پیدا کرده و گشادی آن برطرف شود.

عمل تایتنینگ
عمل تایتنینگ

عمل تایتنینگ به چه دلایلی انجام می شود؟

اصلی ترین دلیل انجام عمل تایتنینگ، گشادی واژن است. این گشادی می تواند مشکلات زیادی را برای فرد به وجود آورد. برخی از این مشکلات جنبه روحی روانی داشته و برخی از آن ها مشکلات جسمی در فرد ایجاد می کند.

بیشتر زنانی که بدون توجه به گشادی واژن اقدامی برای درمان آن نمی کنند، بعد از مدتی با اختلالاتی در زندگی روزمره روبرو می شوند که حتی ممکن است به جدایی در زندگی مشترک منجر شود.

این عمل یک راه درمانی خوب برای تمام اختلالاتی است که از گشادی واژن نشات می گیرند. برخی از مشکلات و اختلالاتی که فرد را نیازمند این عمل می کنند، به شرح زیر می باشد.

افراد به چه دلایلی ترغیب می شوند که از عمل تایتنینگ برای درمان بیماری های خود استفاده کنند؟

در زیر لیست کاملی از دلایل تمایل افراد به انجام تایتنینگ را مشاهده می نمایید.

اختلالات رابطه جنسی

یکی از اصلی ترین عارضه ها در گشادی واژن مشکلاتی است که در روابط جنسی و زناشویی به وجود می آید. این مشکل برای هر دو طرف رابطه ایجاد می شود و هم برای زن و هم برای مرد باعث عدم لذت جنسی کامل و در زنان حتی موجب عدم ارگاسم شده و در نتیجه در طولانی مدت فرد را از رابطه جنسی زده کرده و تمایل به انجام این کار را کاهش می دهد.

بسیاری از زنانی که با این اختلال مواجه بوده و تلاشی برای درمان نمی کنند، با مشکلات عاطفی جنسی زیاد در رابطه جنسی خود روبرو می شوند.

اختلالات اعتماد به نفس

مشکلات ذکر شده به علت گشادی واژن در رابطه جنسی در نهایت در روحیه فرد نیز تاثیر گذاشته و موجب کاهش اعتماد به نفس می شود. سرزنش شدن از سمت شریک جنسی از دیگر عواملی است که اعتماد به نفس فرد دارای این مشکل را به شدت کاهش می دهد.

اختلالات کنترل ادرار

اما تنها عارضه گشادی واژن برای زنان، تاثیر در رابطه جنسی و اختلالات اعتماد به نفس نیست. برخی از زنان به علت این مشکل دچار مشکلات شخصی مختلفی می شوند که یکی از آن ها عدم توانایی در کنترل ادرار است. ارتباط واژن با مجاری ادراری باعث می شود که در صورت گشادی آن، فرد توانایی کنترل ادرار خود را نداشته باشد.

اختلالات واژن

همچنین در اثر این مشکل، ناحیه تناسلی نیز ممکن است با مشکلات مختلفی مواجه شود. به عنوان مثال؛ در اثر گشادی واژن، ممکن است تا ترشحات واژن تحت تاثیر قرار گرفته و در نتیجه مشکلاتی مانند خشکی واژن، زخم، سوزش و ابتلا به عفونت در نهایت اتفاق بیفتد.

 آیا سن خاصی برای انجام دادن عمل تایتنینگ وجود دارد؟
آیا سن خاصی برای انجام دادن عمل تایتنینگ وجود دارد؟

چه افرادی بیشتر به عمل تایتنینگ نیاز دارند؟

عمل تایتنینگ به گونه ای است که برای تمام متقاضیان آن قابل انجام بوده و مانند بسیاری از جراحی های زیبایی زنان دارای محدودیت سنی و … نیز نمی باشد. با این حال برخی از زنان نسبت به سایرین در اولویت انجام این عمل می باشند و عمل تایتنینگ برای آن ها ضرورت بیشتری دارد.

مبتلایان به عفونت

از جمله افرادی که بیش از سایرین به عمل تایتنینگ نیاز دارند، می توان به زنان مبتلا به عفونت قارچی و باکتریایی در اثر گشادی واژن اشاره کرد.

در محل واژن، آنزیم هایی ترشح می شوند که به طور طبیعی از ابتلا به انواع عفونت ها جلوگیری می کنند اما در اثر گشادی واژن ممکن است میزان این آنزیم ها برای محافظت از این ناحیه کافی نبوده و در نتیجه فرد به عمل تایتنینگ نیازمند شود.

افراد مسن

دیگر گروهی که برای عمل تایتنینگ کاندیدای مناسبی هستند، افراد پا به سن گذاشته و در اثر افزایش سن مبتلا به گشادی طبیعی واژن هستند. هر چند این مشکل در سنین بالاتر مانند پیری طبیعی تر است اما در افراد با ویژگی های مختلف مانند ژنتیک، محل زندگی، مقدار روابط و … ممکن است در سنین پایین تر نیز رخ داده و نیاز به جراحی را افزایش دهد.

مبتلایان به مشکلات لگن و رحم

گشادی واژن گاهی اوقات حتی باعث عارضه هایی در لگن و رحم نیز می شود. به عنوان مثال پرولاپس در ارگان های لگن یا افتادگی مثانه و رحم از مشکلاتی است که ممکن است گشادی واژن منجر به آن شود. همچنین ممکن است در اثر عفونت واژن، رحم نیز به عفونت و حتی سرطان رحم مبتلا شود که جلوگیری از تمام این مشکلات، عمل تایتنینگ را ضروری تر می کند.

پیشنهاد می کنیم از پست فیلم عمل تایتنینگ دیدن کنید.

افراد با تجربه زایمان طبیعی زیاد

آخرین گروهی که انجام عمل تایتنینگ برای آن ها ضرورت بیشتری دارد، زنانی هستند که در اثر زایمان های طبیعی متعدد، سقط جنین و روابط پرخطر به گشادی واژن مبتلا شده اند. این زنان نیز برای جلوگیری از مشکلات ذکر شده در بخش قبل باید عمل تایتنینگ را انجام دهند.

 هدف عمل تایتنینگ تنگ کردن ناحیه واژن است
هدف عمل تایتنینگ تنگ کردن ناحیه واژن است

فرآیند انجام عمل تایتنینگ به چه صورت می باشد؟

عمل تایتنینگ به روش های مختلفی انجام می شود. برخی از روش های آن مانند لیزر، فرآیند ساده تری دارد. اما بیشتر روش هایی که از طریق آن می توان عمل تایتنینگ را انجام داد، روش های کم تهاجمی هستند که از طریق آن گشادی واژن به سریع ترین شکل ممکن برطرف شده و معمولا به عمل های سرپایی معروف می باشند.

فرآیند انجام عمل تایتنینگ به چه صورت می باشد؟
فرآیند انجام عمل تایتنینگ به چه صورت می باشد؟

شیوه رایج عمل تایتنینگ

در رایج ترین شیوه عمل تایتنینگ یا تنگ کردن واژن ، فرآیند انجام به این صورت است که ابتدا فرد تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی قرار می گیرد. انتخاب این مسئله به نظر پزشک بستگی دارد. به طور کلی، درد حین عمل در بی حسی بسیار جزئی است.

با این حال به دلیل پایین بودن آستانه تحمل درد، ممکن است افراد نتوانند حتی کمترین حد آن را تحمل کنند که در این شرایط برای راحتی بیمار و پزشک حین انجام عمل، از بیهوشی کوتاه مدت استفاده می شود.

نهایت زمان انجام این جراحی در شیوه های کم تهاجمی 1 ساعت تا 1 ساعت و نیم است و در آن پزشک با بستن 2 تا 3 سانت از عرض و 3 تا 4 سانت از طول، گشادی واژن را برطرف می کند.

مزایای عمل تایتنینگ چیست؟

یکی از دلایل پرمتقاضی بودن تمام روش های این عمل مزایای مختلف این جراحی است. معمولا هر فرد با هر هدفی که قصد انجام این عمل را داشته باشد، در نهایت به چند مزیت دست پیدا می کند که برخی از آن ها در ادامه معرفی می شوند.

مزایای عمل تایتنینگ

یکی از مزایای این عمل جوانسازی واژن است. معمولا در اثر گشادی واژن، شکل ظاهری آن نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. به عنوان مثال لابیا حالتی افتاده و چروک خورده پیدا می کند یا در اثر خشکی و کاهش ترشح آنزیم ها، رنگ واژن تیره می شود که با استفاده از این عمل تمام این مشکلات برطرف می شود.

همچنین بسیاری از حساسیت ها و عفونت هایی که گشادی واژن منجر به آن ها شده بود، با استفاده از این عمل برطرف می شود. معمولا افراد با مشکل گشادی واژن توانایی رعایت بهداشت این ناحیه را نخواهند داشت که بعد از این عمل رسیدگی به بهداشت این قسمت از بدن مجددا ساده تر می شود.

خارش، سوزش، خشکی و دیگر مشکلاتی که در اثر گشادی واژن ایجاد می شد با عمل تایتنینگ برطرف شده و مهم ترین مزیت آن حس خوب فرد نسبت به خود و بدن خود است که در روابط، به خصوص روابط زناشویی تاثیر بسیار مثبتی دارد.

مزایای عمل تایتنینگ
مزایای عمل تایتنینگ

بعد از عمل تایتنینگ چه مراقبت هایی مورد نیاز است؟

هر چند خود عمل مشکلی در فرد ایجاد نمی کند و بدون هیچ عارضه خاصی انجام می شود. اما برای نتیجه گیری بهتر و سریع تر از این عمل، برخی مراقبت ها بعد از آن وجود دارند که در نظر داشتن و رعایت آن ها، هم عارضه های جزئی مانند درد خفیف را کاهش داده و هم دوران نقاهت را ساده تر می کند. همچنین برخی از آن ها به عدم ابتلای مجدد به این مشکل نیز کمک می کند.

مراقبت های لازم بعد از عمل تایتنینگ

یکی از مراقبت های لازم بعد از این عمل رعایت بهداشت در ناحیه واژن است. استفاده از لباس مناسب و تمیز و تعویض دائمی لباس زیر از جمله اقدامات بهداشتی بعد از این عمل می باشد.

همچنین فرد بعد از این عمل تا زمان مشخص شده توسط پزشک باید از رابطه جنسی خودداری کند تا واژن شکل و فرم مناسب خود را پیدا کرده و بخیه ها در اصطلاح جوش بخورند. از دیگر موارد بعد از عمل، استفاده از پماد و داروهایی است که توسط پزشک تجویز می شود تا دوران بعد از عمل ساده تر سپری شده و عوارض کمتر شود.

همچنین در برخی افراد که نوسانات وزنی منجر به ابتلای آن ها به گشادی واژن می شود، پزشک معمولا کاهش وزن یا افزایش آن تا رسیدن به مقدار طبیعی و حفظ آن را توصیه می کند تا از بروز مجدد گشادی واژن و نیاز دوباره به عمل تایتنینگ جلوگیری کند.

مراقبت های لازم بعد از عمل تایتنینگ
مراقبت های لازم بعد از عمل تایتنینگ

هزینه عمل تایتنینگ به چه صورت محاسبه می شود؟

مانند هر عمل دیگری، هزینه این عمل از جمله سوالات مهم بیماران است که باید قبل از اقدام به عمل، آمادگی های لازم در مورد آن را کسب کنند.

هزینه این عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال نوع واژن، بافت و وضعیت آن در تعیین هزینه عمل موثر است. برخی افراد دارای پوست حساسی به خصوص در ناحیه واژن می باشند که این مسئله حساسیت عمل را بالاتر می برد و پزشک باید دقت بیشتری به عمل آورد.

چون یک زخم اضافی علاوه بر مشکلات معمول مانند درد و سوزش می تواند موجب عفونت این ناحیه نیز شود. همچنین میزان گشادی واژن نیز در تعیین هزینه این عمل موثر است.

روش بیهوشی یا بی حسی انتخابی بیمار نیز از جمله عوامل تاثیرگذار در هزینه این عمل می باشد. در نهایت پزشکی که این عمل را انجام می دهد و محل انجام عمل و خصوصی یا دولتی بودن کلینیک جراحی نیز در هزینه این عمل موثر می باشند.

ایا تایتنینگ موجب نازایی میشود؟

لطفا جهت دریافت مشاوره دقیق تر و عدم توجه به شایعات عجیب و غریب با ما در تماس باشید.

کانال آپارات کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد متخصص زنان ، زایمان و نازایی

منبع :

https://cutt.ly/gEAIibQ

ارسال دیدگاه

مشاوره رایگان ( از ساعت 9 الی 20 )

رسالت ما در مجموعه دکتر زرگنج فرد انجام خدمات درمانی زنان با حفظ استاندارد و اولویت سلامت مراجعین عزیز می باشد که در جهت تحقق این رسالت تیمی متشکل از پزشکان و متخصصین و کادر مجرب با به کارگیری جدیدترین روش های علمی ، فعالیت خود را آغاز نموده است . هدف دکتر زرگنج فرد، حفظ سلامتی مراجعان در عین تامین خواست ایشان برای نیل به حداکثر طراوت و شادابی است.

روزهای کاری

شنبه - پنجشنبه : 20.30 - 09.00
جمعه و ایام تعطیل : فقط با هماهنگی قبلی
خانه
حساب کاربری
خدمات
جستجو