لابیاپلاستی چیست

لابیاپلاستی چیست؟

در این مقاله سعی داریم در مورد لابیاپلاستی چیست اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین در خصوص عمل زیبای واژن، مزیت های آن، عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی لابیاپلاستی، شیوه های جراحی و افرادی که کاندیدای انجام این عمل زیبایی هستند و سایر سوالات دیگر که ممکن است در این راستا برای شما پیش آید توضیحاتی را ارائه می نمایم.

بزرگترین و بهترین مرکز انجام لابیاپلاستی کجاست ؟

کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد با نظارات مستقیم دکتر افسانه زرگنج و همچنین تیم پزشکان متخصص و مجرب سال هاست به عنوان یکی از بزرگترین و مجهزترین مرکز لابیاپلاستی در ایران فعالیت دارد.

ابن مرکز با 100 ها نمونه موفق در زمینه لابیاپلاستی افتخار دارد تا پذیرای شما عزیزان باشد. 

ختنه کردن در دختران و فرق آن با لابیوپلاستی

بسیاری افراد ختنه کردن دختران را با لابیپالاستی یکی می دانند که این تصور چندان درست به نظر نمی آید. 

برای ختنه کردن زنان، ناحیه کلیتوریس زنان را از بین می برند که در اصل یکی از حساس ترین و تحریک پذیرترین ناحیه های تناسلی زنان است به همین خاطر به علت های خرافاتی و غلط قصد دارند احساس لذت جنسی را در زنان و دختران از بین ببرند تا به اصطلاح و با عقاید غلط خود باعث حفظ پاکدامنی در زنان شوند.

 

کدام روش انجام لابیاپلاستی بهتر است؟

در این زمینه بهتر است حتما با پزشک متخصص زنان مشورت کنید. 

 

جهت دریافت مشاوره در زمینه لابیاپلاستی  با ما در تماس باشید.

02128111615

02122930161

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

. عمل زیبایی واژن چه نام دارد توضیح دهید؟

. انواع لابیا مینورها را نام ببرید؟

. چه دلایلی سبب انجام جراحی لابیاپلاستی می شود توضیح دهید؟

. عمل لابیاپلاستی چیست؟

. چه افرادی کاندیدای مناسب جهت انجام جراحی زیبایی لابیاپلاستی هستند؟

. شیوه های متعدد جراحی لابیاپلاستی را نام ببرید؟

. مراقبت های بعد از عمل جراحی زیبایی لابیاپلاستی را ذکر کنید؟

. چه عواملی در بزرگ شدن لابیا مینورها تاثیرگذار هستند؟

. عمل لابیاپلاستی با لیزر چیست؟

. مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی از طریق لیزر را نام ببرید؟

. نکاتی را که بیماران قبل از انجام جراحی لابیاپلاستی باید به آن توجه نمایند را شرح دهید؟

. مزیت های جراحی لابیاپلاستی از طریق لیزر را نام ببرید؟

. فواید عمل جراحی لابیاپلاستی به چند دسته تقسیم می شود و در مورد هر یک به طور کامل توضیح دهید؟

. جراحی لابیاپلاستی بر روی روابط جنسی چه تاثیری دارد؟

. عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی لابیاپلاستی را نام ببرید؟

عمل زیبایی واژن

یکی از عمل های جراحی زیبایی مختص بانوان که توسط مجرب ترین متخصصین زنان و زایمان برای بانوان انجام می گیرد عمل زیبایی واژن و یا لابیاپلاستی نام دارد.

در این عمل، جراح متخصص فرم ظاهری لبه درونی و یا لبه خارجی واژن را در بیمار تغییر و آن را اصلاح می نمایند. بر مبنای آمار بدست آمده اغلب بانوانی که متقاضی این عمل زیبایی واژن هستند خواهان این بوده که اندازه و همچنین طول لبه ی بخش درونی واژن خود را به مراتب کمتر نمایند.

هرچند هنوز از لحاظ تئوری، اندازه معینی به منظور لبه واژن (دستگاه تناسلی بانوان) توصیف نشده است، اما مناسب ترین حالت برای اغلب بانوان، فرمی است که لبه درونی واژن از قسمت لبه خارجی آن حالت بیرون زدگی نداشته باشد.

اما بایستی متذکر شد که در این عمل زیبایی، جراح متخصص میتواند میزان اضافی کلاهک کلیتوریس را نیز بردارد. در ادامه لابیاپلاستی چیست بهتر است که در مورد انواع لابیا نیز توضیحاتی را ارائه دهیم که عبارتند از:

عمل جراحی واژن

لابیا ماژور

لابیای خارجی و یا همان لابیا ماژور دو لایه پوستی است که از ناحیه تپه ونوس سطح استخوان شرمگاهی تا بخش پرینه امتداد دارد. لابیا ماژور وظیفه محافظت و همچنین پوشش دهی از فرم های حساس و درونی من جمله لابیا مینور، دهانه واژن و کلیتوریس را نیز بر دوش دارد.

لابیا داخلی و یا لابیا مینور

در هر طرف دهانه واژن دو لایه پوستی قرار دارد که میان لابیا ماژور واقع شده است. بهتر است بدانید که لابیا مینور از لحاظ اندازه و همچنین رنگ در میان بانوان متغیر بوده است. لابیا داخلی از « کلیتوریس» به بخش تحتانی در دو طرفه دهانه واژن (دستگاه تناسلی بانوان) کشیده میشود.

در این بین سوالی که برای همه ی بانوان مطرح می شود این است که چرا اغلب بانوان در پی جراحی زیبایی واژن هستند:

آناتومی فرم لابیا در دختران و همچنین بانوان به شکل قابل توجهی با هم متغیر بوده است و این امکان نیز وجود دارد که به مرور زمان به خصوص بعد از زایمان نیز دچار تغییراتی شود.

عمل لابیاپلاستی چیست
عمل لابیاپلاستی چیست

لازم است که بیان کنیم لبه های واژن ناصاف و یا بزرگ می تواند اختلالات متعددی را برای اکثر بانوان ایجاد نماید. ساختار عضلانی بیش از اندازه و یا ناصاف و همچنین چین و چروک های بسیار برای اکثر بانوان یک موضوع مهم در خصوص زیبایی دستگاه تناسلی شان به حساب می آید.

به طور معمول بانوانی که از مقدار و همچنین ظاهر لابیای خود احساس نارضایتی می کنند به علت پایین آمدن اعتماد به نفس و اینکه احساس شرمندگی در برابر شریک جنسی، درد در زمان رابطه جنسی، قدرت برقراری یک رابطه ی لذت بخش و همچنین با کیفیتی را نسبت به سایر بانوان دیگر از دست میدهند.

لب های واژن با لابیای بزرگ، زمانی که یک خانم بیکینی و یا شلوار تنگ می پوشد بروز پیدا می کند

لب های واژن با لابیای بزرگ، زمانی که یک خانم بیکینی و یا شلوار تنگ می پوشد بروز پیدا می کند و بیشتر نمایان می شود. این امر سبب گردیده که شخص جهت رهایی از این تشویش مرتباً از لباسهای که دارای پوشش راحت تری هستند استفاده نماید. این مشکل باعث شده که این گروه از بانوان با محدودیت های بسیاری در تعیین نوع پوشش مورد علاقه شان همراه شوند.

برای بعضی از بانوان این مسئله کمی سخت تر است زیرا لابیا بزرگ سبب تحریک مزمن و همچنین ایجاد مشکل در زمان تمرینات ورزشی، کار و یا اعمال وظایف روزانه می شود.

البته بایستی متذکر شویم که کلیه این بیماری ها و همچنین اضطراب ها با اعمال جراحی لابیاپلاستی که به طور معمول توسط مجرب ترین و با سابقه ترین متخصص زنان و زایمان به شکل یک عمل سرپایی اعمال می گردد قابل درمان بوده است.

جراحی زیبایی واژن با لیزر
جراحی زیبایی واژن با لیزر

دلایل جراحی لابیاپلاستی

همانطور که در خصوص لابیاپلاستی چیست توضیحاتی را ارائه نمودیم بایستی دلایل مهمی که سبب شده اکثر بانوان اقدام به انجام این عمل زیبایی واژن نمایند نیز اشاره کنیم که شامل:

  •   یکی از دلایل اصلی انجام این عمل زیبایی واژن را میتوان به درد و ناراحتی در زمان رابطه جنسی اشاره کرد.
  •   برخورداری از یک فرم ظاهری زیبا و همچنین تمیز در بخش ناحیه دستگاه تناسلی.
  •   کاهش انگیزش کلیتوریس به علت دارا بودن پوست اضافی در ناحیه کلاهک کلیتوریس.
  •   مرمت عدم تقارن بیرونی واژن در بانوان.
  •   مشکل و یا ناراحتی در زمان انجام فعالیت هایی نظیر دوچرخه سواری.
  •   آزردگی در زمان پوشیدن البسه تنگ و چسبان مانند شلوارهای جین.
  •   احساس سوزش، کشیدگی و همچنین سایش در زمان انجام فعالیت های ورزشی.

از دلایلی به شمار می آیند که سبب می شود بانوان اقدام به این جراحی زیبایی واژن نمایند.

دلایل جراحی لابیاپلاستی
دلایل جراحی لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی چیست

در ادامه مقاله لابیاپلاستی چیست باید گفت که لابیا عمل زیبایی است که در ناحیه دستگاه تناسلی بانوان انجام می گیرد. در این عمل جراح متخصص لبه های اضافی واژن را برش زده و کوتاهتر می نماید.

بهتر است بدانید لابیاپلاستی به عنوان یکی از عمل های جوانسازی و همچنین زیبایی به شمار می آید که توسط متبحرترین جراحان زنان و زایمان و یا جراح پلاستیک انجام می گیرد. در اکثر موارد این عمل بر روی سطح لبه های کوچکتر واژن انجام می شود تا از این طریق زیبایی آن التیام بخشد و یا مشکلات ناشی از بزرگ بودن لابیا در بیماران رفع گردد.

عمل لابیاپلاستی چیست
عمل لابیاپلاستی چیست

گرفتن مرخصی از محل کار

بیمارانی که کاندیدای این عمل جراحی زیبایی هستند بایستی به منظور اعمال این جراحی مدتی را از محل کار خود مرخصی بگیرند و همچنین در روز انجام جراحی شلوار راحتی و یا گشادی را بپوشند تا پس از جراحی به آسانی بتوانند آن را بپوشند. اما درمورد اینکه عمل لابیاپلاستی به چه صورت انجام می گیرد باید متذکر شویم که:

دو نوع جراحی زیبایی لابیاپلاستی وجود دارد به این ترتیب که، حذف لبه ی اضافی لابیا واژن و همچنین بریدن گوشه ی شکل، که هر دو شیوه ذکر شده امروزه توسط متخصصین زنان و زایمان برای بیماران اعمال می گردد. باید متذکر شویم که تعیین هر یک از شیوه های جراحی بسته به شرایط بیمار و همچنین اولویت جراح متخصص دارد.

به بیمارانی که در مورد لابیاپلاستی چیست سوالات متعددی دارند باید بگویم که این عمل جراحی احتمال دارد که توسط جراح متخصص بصورت بیهوشی و یا بی حسی موضعی انجام گیرد. به این ترتیب که:

در شیوه نخست:

جراح متخصص بافت اضافی را از بخش لبه های واژن برمی دارد همچون قیچی کردن موهای بلند و آنگاه زخم بیمار را پانسمان می نمایند.

در شیوه دوم:

جراح برش گوشه ی شکل را جایگزین بریدن لبه ها می نماید و سپس الباقی لبه های بافت را به یکدیگر بخیه می کند. باید خاطر نشان شویم که جراح متخصص از نخ های بخیه قابل جذب جهت این امر استفاده می نماید.

اعمال عمل لابیاپلاستی با جراحی

به طور معمول بانوانی که مایلند چند جراحی زیبایی را بصورت همزمان در ناحیه دستگاه تناسلی انجام دهند، توصیه میگردد که جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند. امروزه متخصصین از شیوه ها و همچنین تکنیک های متعددی از جراحی لابیاپلاستی برای درمان بیماران استفاده می نمایند که شامل:

تکنیک Seculped linear

پزشک متخصص در این شیوه جراحی، برشهای مختلفی را با چاقو و یا لیزر در ناحیه مورد نظر ایجاد می کند و بعد از برداشت بخش های اضافی نواحی برش زده را بخیه می نماید، البته این بخیه ها باید سفت و محکم باشد تا سبب بروز ایجاد جراحت و یا جوشگاه در بیمار شود.

شیوه wedge resection

در این روش جراح متخصص زنان و زایمان، گوشه های لابیا مینورهای بزرگ را به صورت حرف ( V ) برش میدهد. از مزیت این شیوه می توان به آسیب نرسیدن به اعصاب حسی واژن و همچنین لابیاها، ظاهر طبیعی و از همه مهمتر خونریزی کمتر و در نهایت دوران نقاهت کوتاهتر نیز اشاره کرد. البته بایستی متذکر شویم که این شیوه جراحی بیشتر جهت اشخاصی مناسب است که جراح بافت کمتری را از این ناحیه خارج می نماید.

Z-plasty technique

بیمارانی که لابیای بزرگتری دارند و جراح متخصص نیاز است که بخش بیشتری را از این ناحیه بردارد از روش فوق استفاده می نمایند، به این صورت که پزشک لبه ها را شبیه حرف (Z) برمیدارد.

بهتر است بدانید شیوه W در بانوان با لابیاهای افتاده، بسیار بزرگ و همچنین شل مورد استفاده قرار می گیرد.

لابیاپلاستی با روش سافرینگ

جهت اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مقاله لابیاپلاستی به روش سفارینگ را مطالعه نمایید.

 

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی چیست

بطور کلی این عمل زیبایی نیز همانند سایر جراحی های دیگر به مراقبت های نیز بعد از عمل جراحی نیاز دارد که عبارتند از:

این عمل زیبایی بصورت سرپایی اعمال می گردد به طوریکه بیمار میتواند بعد از اتمام جراحی به منزل برگردد. اما این موضوع به این معنا نیست که فرد به مراقبت های بعد از جراحی نیاز ندارد زیرا بخش ناحیه دستگاه تناسلی بعد از اعمال جراحی بسیار دردناک و متورم میشود. این گروه از بیماران به سه الی هفت روز مراقبت های بعد از عمل نیاز دارند که بایستی در منزل استراحت نمایند.

متخصصین به این گروه از بیماران به منظور جلوگیری از عفونت این ناحیه حساس در بانوان آنتی بیوتیک تجویز می نمایند.

مسکن و همچنین داروهای ضد التهاب جهت پیشگیری از درد و ناراحتی برای بیماران تجویز می گردد. در غیر این صورت شما میتوانید با خوردن مرتب مسکن مصرف نماید.

پوشیدن لباس های راحت و گشاد

بهتر است که در طول دوره نقاهت بعد از جراحی لابیاپلاستی از لباسهای راحت و همچنین گشاد استفاده نماید تا از این طریق البسه شما اصطکاکی با ناحیه جراحی شده نداشته باشد.

به منظور رفع هر گونه درد و همچنین بهبودی سریعتر جراحت در تشت در بردارنده نمک و آب گرم و یا وان بنشینید.

لازم است که تا چندین هفته ی نخست از انجام فعالیتهای شدید و همچنین ورزش خودداری نماید.

بانوان بایستی به این نکته توجه نمایند که به مدت بیست و هشت الی چهل و دو روز از به هیچ عنوان از تامپون استفاده نکنند.

بانوانی که این عمل جراحی زیبایی را انجام داده اند بایستی به مدت چهل روز (شش هفته) از داشتن رابطه جنسی خودداری نمایند.

در دو روز نخست بعد از انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی، بهتر است که چند قطعه یخ را در داخل دستمال قرار داده و روی ناحیه ی که عمل جراحی را انجام داده ایم به مدت بیست دقیقه بگذاریم تا از این طریق از میزان درد و همچنین ورم ناحیه جراحی شده بکاهیم.

بایستی متذکر شویم متخصصین توصیه می کنند که بیماران این امر را ابتدا به مدت بیست دقیقه انجام داده و سپس بعد از گذشت بیست دقیقه مجدداً این امر را به منظور بهبودی سریعتر انجام نمایند.

کلیه موارد ذکر شده از مراقبت های بعد از عمل جراحی لابیاپلاستی چیست است که بیماران بایستی از تمامی دستورالعمل های پزشکی به منظور بهبودی سریعتر روند بیماری پیروی نمایند.

اطلاعات دقیق تر در این زمینه در صفحه مراقبت های بعد از لابیاپلاستی قابل مطالعه است.

 

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی چیست

عوامل تاثیرگذار در بزرگ شدن لابیا مینورها

بطور کلی عوامل متعددی سبب بروز این مشکل در بانوان می شود که عبارتند از:

1)    حاملگی

2) یائسگی

3) عوامل ژنتیکی

4) زایمان

5) بالا بودن بیش از اندازه وزن

از عواملی هستند که سبب می شود لابیا آویزان و یا بزرگ شود و درنهایت واژن از یک ظاهر نامطلوبی برخوردار باشد.

عوامل تاثیرگذار در بزرگ شدن لابیا مینورها
عوامل تاثیرگذار در بزرگ شدن لابیا مینورها

عمل لابیاپلاستی با لیزر چیست

همانطور که در مطالب بالا توضیح دادیم عمدتاً لابیاپلاستی در بخش لابیا مینور یا همان لابیاهای کوچک اجرا می گردد. در شیوه این عمل زیبایی از طریق لیزر جراح متخصص از سه تکنیک:

1) خطی 2) Wedge  3) Epithelialization ، که در آن به اعصاب و همچنین لنف صدمات کمتری وارد می شود با استفاده از لیزر خیلی راحت تر میتوان این جراحی زیبایی را برای بانوان انجام دهیم.

شایان ذکر است که در این عمل جراحی از طریق لیزر برش های ایجاد شده بسیار یکدست، متقارن، هماهنگ و همچنین زیبا انجام می گیرد و به طور معمول به غیر از مواردیکه ناگزیر رگ ها سر باز می کنند، احتیاجی به بخیه نبوده است.

همانطور که می دانید بیشتر بانوان سعی می کنند از شیوه های درمانی استفاده نمایند که نیاز به بخیه و یا جای جراحت بر روی بدن باشد و همچنین فرم ظاهری لابیا مینور هم خیلی زیباتر نمایان شود. نکته حائز اهمیت این است که بانوان در این عمل جراحی خون کمتری را به مراتب از دست می دهند.

جهت اطلاعات دقیق تر صفحه لابیاپلاستی با لیزر را مطالعه نمایید.

لیزر مونالیزا تاچ

یکی از بهترین و مناسب ترین لیزرهای کاربردی در این عمل جراحی را میتوان به « لیزر مونالیزا تاچ» اشاره کرد. با کمک این دستگاه، جراحی از طریق بی حسی موضعی و همچنین بدون هیچگونه مشکل خاصی و به شکل کاملاً سرپایی در کمتر از ده دقیقه بر روی بیماران اعمال می گردد.

در بعضی از موارد از نظر زیبایی انجام این عمل از طریق لیزر نتیجه بهتری را به همراه خواهد داشت، اما بایستی متذکر شویم که کلیه این موارد به وضعیت بیمار بستگی دارد که به طور معمول بعد از انجام معاینات توسط متخصصین زنان و زایمان تعیین می گردد.

بطور کلی یکی از مزیت های بهره مندی از لیزر در جراحی های لابیاپلاستی را میتوان به کاهش ابتلا به هماتوم ها، عفونت ها و همچنین خونریزی های بعد از عمل جراحی اشاره کرد.

بهتر است بدانید که با بکارگیری از لیزرهای مونالیزا تاچ متوقف کردن خونریزی در هنگام اعمال جراحی صورت می گیرد و همین امر سبب گردیده در زمان جراحی زیبایی لابیاپلاستی بیمار به بخیه کمتری احتیاج داشته باشد و همچنین بعد از انجام جراحی با کمترین عوارض نیز همراه گردد.

نکته در مورد جراحی لابیاپلاستی با لیزر

بهتر است بدانید که انجام جراحی زیبایی لابیاپلاستی با لیزر در بیمارانی که دارای لابیای بزرگی هستند و بانوان رده سنی بالا به طور معمول نتایج کامل و رضایت بخشی را به همراه نخواهد داشت.

نکاتی که پیش از انجام جراحی لابیاپلاستی بیمار بایستی از آن پیروی نماید

پیش از انجام این عمل جراحی بیمار بایستی توسط جراح متخصص بطور کامل مورد معاینه قرار بگیرد.

تست های مرتبط به مشکلات انعقاد خون، آزمایش خون و همچنین عفونت های احتمالی را نیز به صورت کامل انجام دهد.

یکی از مهمترین نکاتی که بیماران قبل از عمل موظف به انجام آن هستند انجام تست پاپ اسمیر است.

بیمار نباید در بخش ناحیه تناسلی با هیچ گونه زگیل و یا تبخالی همراه باشد.

پیروی از این نکات سبب می شود که بیمار بتواند یک جراحی اثربخش تری را انجام دهد.

مراقبت های بعد از انجام عمل لابیاپلاستی از طریق لیزر

بیمارانی که جراحی زیبایی لابیاپلاستی چیست را به منظور بهبودی بیشتر روند درمانی خود از طریق لیزر انجام داده اند بایستی از تمامی دستورالعمل های پزشکی پیروی نمایند تا از این طریق در کوتاهترین زمان بهبودی کامل خود را بدست آورند. این مراقبت ها شامل:

قرار دادن کمپرس یخ به مدت چهل و هشت ساعت در روزهای ابتدایی بعد از عمل جراحی لابیاپلاستی.

دوره نقاهت این بیماران بین یک هفته تا ده روز است.

برقراری رابطه جنسی از شصت روز در شیوه سنتی به مدت سی روز در شیوه جراحی از طریق لیزر کاهش می یابد.

البته بایستی متذکر شویم که مراقبت های بعد از جراحی زیبایی لابیاپلاستی بسته به تعیین نوع عمل جراحی از سوی متخصص و جراح زنان و زایمان دارد.

مزیت جراحی لابیاپلاستی

بزرگ بودن بیش از اندازه لابیا مینورها سبب بروز عفونت های بخش دستگاه تناسلی می شود. در این راستا هرچه بیمار از دستورالعمل های بهداشتی بیشتری پیروی نماید به دلیل بزرگ بودن، محلی جهت تجمع عفونت های قارچی و باکتری ها میشود. به این ترتیب زمانی که جراح متخصص اضافی لابیا را از دو طرف برمیداره از لحاظ زیبایی مشکل این ناحیه حساس در بانوان رفع می گردد.

یکی از مزیت های این جراحی زیبایی را میتوان به فرم ظاهری و برخورداری از یک نمای ایده آل در بانوان اشاره کرد. علاوه براین باید متذکر شد که بانوان با انجام این جراحی مشکلات و همچنین عفونت های که در گذشته با آن همراه بودند کاملاً از بین می رود و سلامتی خود را تضمین می نمایند.

فواید لابیاپلاستی و اثر آن بر روی روابط جنسی

بطور کلی جراحی زیبایی فوق به طور معمول با دو هدف عمومی صورت می گیرد که عبارتند از:

1) زیبایی

2) درمانی

اگر بخواهیم در خصوص لابیاپلاستی چیست و فواید درمانی آن توضیحاتی را ارائه دهیم باید گفت که این شیوه درمانی دارای مزیت های همچون:

احتمال خروج ترشحات واژن

از نظر متخصصین یکی از عملکردهای مفید و همچنین طبیعی در بخش سیستم تناسلی بانوان را میتوان به ترشحات واژن اشاره کرد. زیرا این ترشحات علاوه بر طراوت کانال واژن سبب از بین بردن میکروب ها و همچنین آلودگی ها از بخش داخلی واژن میشود.

بانوانی که دارای لابیاهای غیر نرمال هستند به طور معمول امکان بیرون آمدن درست ترشحات از واژن در آنها میسر نبوده است و در نتیجه این امر سبب بروز یکی از مشکلات ابتلا به « عفونت های واژینال» می گردد.

طبق مطالعات انجام شده بر روی این گروه از بیماران، متخصصین به این نتیجه رسیده اند که اغلب این بانوان به عفونت های پیاپی باکتریایی واژن مبتلا می شوند که با انجام این عمل جراحی زیبایی بانوان بهبودی کامل خود را بدست می آورند.

آسانی در بهداشت بخش دستگاه تناسلی بانوان

دفرمه بودن و همچنین بزرگ بودن لبه های مینور در ناحیه تناسلی یکی از عوامل مهم در خارش واژن و یا سوزش در بانوان است زیرا بزرگ بودن لابیا سبب می شود که نظافت و همچنین پاکیزگی این ناحیه حساس در بانوان به سختی صورت بگیرد.

یکی از موارد دیگر در نظافت پایین بخش دستگاه تناسلی در بانوان را میتوان به عرق سوز شدن نیز اشاره کرد. بنابراین دو عارضه ذکر شده در کنار هم سبب بروز اختلالات پوستی در بانوان می گردد که با انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی این مشکل به طور کامل رفع می گردد.

کوبیده شدن لبه های مینور در زمان رابطه جنسی

اکثر بانوانی که مایلند این عمل زیبایی را انجام دهند از این موضوع شاکی هستند که در زمان رابطه جنسی به علت ساییدگی بخش لابیا مینور با ناراحتی و درد همراه هستند.

تا آنجا که در برخی از موارد زخم شدن لابیا مینورها نیز در این گروه از بانوان مشاهده شده است که سبب شده روابط جنسی در آنها غیرممکن گردد. به منظور بهبود این عارضه متخصصین عمل جراحی لابیاپلاستی از طریق لیزر را به بیماران توصیه می نمایند که بسیار مثمر ثمر است.

اعمال فعالیتهای هوازی

یکی دیگر از مزیت های درمانی جراحی لابیاپلاستی چیست را میتوان به انجام فعالیتهای ورزشی هوازی در بانوان اشاره کرد زیرا بزرگ بودن بیش از حد لابیا مینورها می تواند اعمال فعالیتهای هوازی مانند سوارکاری، دویدن و همچنین دوچرخه سواری را با مشکل همراه نماید.

بطور کلی جراحت و همچنین ساییدگی در ناحیه لابیای مینورها یکی از اصلی ترین مشکلات در بانوان شرکت کننده در فعالیتهای ورزشی ذکر شده است. به همین منظور متخصصین و جراحان زنان و زایمان انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی را به کلیه بیماران توصیه می نمایند.

صحت رابطه زناشویی

التیام رابطه زناشویی در بانوان یکی از مزیت های مهم و اصلی در جراحی زیبایی لابیاپلاستی به شمار می آید.

فواید لابیاپلاستی از لحاظ زیبایی

در حال حاضر انجام عمل لابیاپلاستی در بین بیماران به یک جراحی زیبایی تبدیل شده است بطوریکه اکثر بانوان و دختران جوان این عمل جراحی را به منظور برخورداری از یک واژن زیباتر و با طراوت انجام می دهند.

در بانوانی که از میان لابیا ماژورها، لابیا مینورهای آنها حالت بیرون زدگی دارند و شکل ظاهری خود را به مراتب از دست داده اند انجام جراحی زیبایی لابیاپلاستی میتواند بهترین گزینه جهت داشتن اندامی زیبا به شمار آید.

نکته حائز اهمیت این است که انجام این عمل زیبایی برای دختران رده سنی زیر هجده سال که باکره هستند به هیچ عنوان توصیه نمی گردد

زیرا در این دوره لابیا مینورها هنوز در حال رشد هستند و در صورتی که این جراحی بر روی این گروه از بیماران انجام بگیرد نتیجه ی اثربخشی را به همراه نخواهد داشت. از مهم ترین و اصلی ترین عملکردهای زیبایی لابیاپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد که شامل:

بهره مندی از پوشیدن شلوارهای جین و تنگ، بیکینی، مایو

همانطور که اشاره کردیم استفاده از شلوارهای تنگ و مایو در بانوانی که دارای لابیامینور های بزرگی هستند به سختی امکان پذیر خواهد بود. اکثر بانوانی که دارای این مشکل هستند به دلیل اینکه لابیاها از زیر شلوار نمایان می شود بسیار احساس نارضایتی می کنند به همین منظور اکثر متخصصین برای رفع این عارضه در بانوان اعمال جراحی زیبایی واژن را توصیه می نمایند.

تشکیل تقارن در بخش ناحیه لبه های واژن

در برخی از بانوان عدم تقارن در این ناحیه به حدی زیاد بوده است که سبب شده از زیبایی این بخش بکاهد. متخصصین زنان و زایمان با انجام جراحی لابیاپلاستی توانسته اند که یک شکل تقارن زیبایی را در این ناحیه حساس در بانوان ایجاد نمایند که یکی دیگر از مزیت های جراحی لابیاپلاستی از لحاظ زیبایی به حساب می آید.

بالا بردن حس اعتماد به نفس

همانطور که میدانید زیبایی به عنوان یکی از اصلی ترین پارامترهای تاثیرگذار بر اعتماد به نفس در همه ی افراد به خصوص بانوان است. به همین منظور بانوان با انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی می توانند اعتماد به نفس را در خود افزایش دهند.

کلیه موارد ذکر شده از مزیت های جراحی لابیاپلاستی است که بیماران می توانند از فواید درمانی و زیبایی آن بهره مند شوند.

هزینه عمل لابیاپلاستی 

همانطور که اشاره کردیم جراحی فوق به عنوان یکی از عمل های جراحی زیبایی به حساب می آید به همین منظور کلیه هزینه های جراحی بر عهده ی بیمار است و بیمه هیچ هزینه را متقبل نمی شود. در انجام این عمل جراحی عوامل متعددی بر روی هزینه ها تاثیرگذار است که می توان به:

یکی از عوامل تاثیرگذار در جراحی لابیاپلاستی را میتوان به شیوه های جراحی که پزشک متخصص زنان و زایمان برای درمان بیماران از آن استفاده می نمایند اشاره کرد.

فرم و همچنین ظاهر لابیا مینورها یکی دیگر از فاکتورهای است که بر روی هزینه جراحی تاثیرگذار است.

تعداد برش های ایجاد شده در حین عمل جراحی نیز از عوامل تاثیرگذار در هزینه ی جراحی لابیاپلاستی به شمار می آید.

ابزار جراحی و همچنین مواد مصرفی همچون نخ بخیه و یا بهره مندی از لیزر یکی دیگر از پارامترهای اثرگذار در جراحی لابیاپلاستی محسوب میشود.

انجام جراحی زیبایی لابیاپلاستی به همراه سایر شیوه های جراحی زیبایی نیز یکی از عوامل دیگری است که در هزینه عمل لابیاپلاستی چیست تاثیرگذار است.

انجام عمل در بیمارستان های خصوصی و یا مطب پزشک

اعمال جراحی لابیاپلاستی در بیمارستان های خصوصی و یا مطب پزشک متخصص یکی دیگر از عواملی است که در جراحی زیبایی لابیاپلاستی اثرگذار است.

دستمزد و سابقه جراح متخصص در این امر نیز از موارد دیگری است که برای جراحی لابیاپلاستی تاثیرگذار است.

محل جغرافیایی انجام عمل جراحی زیبایی لابیاپلاستی نیز بر روی هزینه عمل اثرگذار است به این صورت که اعمال جراحی در منطقه شمالی تهران به مراتب از رنج قیمتی بیشتری نسبت به منطقه جنوبی تهران برخوردار است.

کلیه موارد ذکر شده از عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل زیبایی لابیاپلاستی چیست است که بیماران قبل از اعمال جراحی باید در خصوص تمامی هزینه ها با جراح متخصص خود مشورت نمایند.

جهت اطلاعات کامل تر در مورد هزینه عمل لابیاپلاستی می توانید صفحه قیمت حدودی عمل لابیاپلاستی را مطالعه نمایید.

نتیجه گیری

اکثر بانوان به دلیل داشتن لابیا مینورهای بزرگ با مشکلات متعددی همراه هستند که در این راستا متخصصین زنان و زایمان به آنها عمل جراحی زیبایی لابیاپلاستی را توصیه می نمایند.

 جراحی لابیاپلاستی چیست
جراحی لابیاپلاستی چیست

این عمل جراحی از طریق تکنیک های درمانی متعددی انجام می گیرد که بعد از جراحی بیماران بایستی از کلیه دستورالعمل های پزشکی پیروی نمایند تا بهبودی خود را در یک بازه زمانی کوتاه بدست آورند.

کانال آپارات کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد متخصص زنان ، زایمان و نازایی

خانه
حساب کاربری
خدمات
جستجو