ویرایش محتوا
دکتر افسانه زرگنج فرد

درباره ما

مجموعه زنان ، زایمان و نازائی دکتر زرگنج فرد

رسالت ما در مجموعه دکتر زرگنج فرد انجام تمامی خدمات زیبائی و درمانی زنان با حفظ استاندارد و اولویت سلامت مراجعین عزیز می باشد که در جهت تحقق این رسالت تیمی متشکل از پزشک متخصص ( دکتر افسانه زرگنج فرد ) و کادر مجرب با به کارگیری جدیدترین روش های علمی و به روز ترین دستگاه های پزشکی ، فعالیت خود را آغاز نموده است .
هدف ما زیبایی توام با حفظ سلامتی شماست …

با ما تماس بگیرید

شبکه های اجتماعی
 
به نظر می رسد شما در خصوص سلامت جنسی ناحیه ژنیتال سوالاتی دارید .

می توانید با کلیک روی لینک زیر ، شماره تلفن همراه خود را بگذارید تا مشاوران ما ظرف 24 ساعت با شما تماس بگیرند .

رضایتمندی جنسی

رضایتمندی جنسی

همانطور که میدانید رابطه زناشویی موفق و رضایتمندی جنسی یکی از عوامل مهم دخیل در رضایت از زندگی مشترک می باشد. انواع مشکلات جنسی در خانم ها و اقایان وجود دارد که شیوع انها کم نیست و در هر سنی اتفاق می افتد. به دلیل ملاحظات فرهنگی و تا حدودی مذهبی در جامعه ما این مشکلات مطرح نمی شوند و به همین دلیل امار دقیقی از شیوع در دست نیست.

این مشکلات ممکن است از اول ازدواج و یا پس از مدتی بوجود بیاید و شامل کاهش میل جنسی و تحریک ، اختلالات ارگاسم ، دخول دردناک یا واژینیسموس و دردهای لگنی می باشد. علت این اختلالات شامل تغییرات در هورمون ها ، عروق خونی ، مغز و ناحیه واژن ، نداشتن احساس خوب بودن از نظر جسمی و روحی می باشد که باعث مشکلات ارتباطی وجنسی می شود.

در ادمه بررسی می کنیم :
 • عدم رضایتمندی جنسی
 • علل عدم رضایتمندی جنسی
 • نکات مهم در مورد رضایتمندی جنسی
 • اصلی ترین دلایل کاهش رضایتمندی جنسی
 • عوامل موثر بر رضایتمندی جنسی
 • جمع بندی
 • علائم زگیل تناسلی در زنان
 • علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در زنان
 • چه زنانی در معرض ویروس اچ پی وی قرار دارند ؟
 • دوره نهفتگی برای زگیل های تناسلی
 • چه کسانی می توانند واکسن گارداسیل اچ پی وی را دریافت کنند ؟
 • درمان زگیل تناسلی در زنان
 • چه اتفاقی می افتد اگر زگیل های تناسلی درمان نشوند؟
 • اگر زنی تغییرات پیش سرطانی داشته باشد، آیا به سرطان مبتلا می شود؟
 • پیشگیری از بارداری در برابر عفونت HPV محافظت می کند؟
 • اگر در معرض زگیل های تناسلی هستیم (HPV) چه کاری انجام دهیم ؟
 • آیا تست برای تشخیص زگیل تناسلی وجود دارد؟
 • جمع بندی

عدم رضایتمندی جنسی

یکی از شایع ترین مشکلات رابطه جنسی در زوج ها ، کاهش میل جنسی مخصوصا در خانم ها و در نتیجه عدم رضایتمندی جنسی می باشد. اکثر بانوان از کاهش میل جنسی رنج می برند . بعضی از خانمها این مشکل را با متخصص زنان و زایمان مطرح می کنند ولی عده ای دیگر به علت مسایل فرهنگی حتی تا اخر عمر هم مشکلات رابطه جنسی را جایی عنوان نمی کنند.

کاهش میل جنسی در خانم ها علل مختلفی دارد و در هر سنی ممکن است ایجاد شود . کاهش میل جنسی به هر علتی ایجاد شود باعث خشکی واژن و درد حین مقاربت می شود. متخصص زنان و زایمان به شما کمک می کند تا مشکلات رابطه جنسی خود را بر طرف کرده و با همسر خود رابطه رضایت بخش تری داشته باشید.

رضایتمندی جنسی

علل عدم رضایتمندی جنسی

1- احساس رضایتمندی و احساس خوب داشتن در زندگی در تمایل و فعالیت جنسی بسیار مهم است.

2- داشتن ارتباط عاطفی خوب با شریک جنسی نیز از عوامل مهم در رضایتمندی جنسی است . داشتن سابقه سوء استفاده جنسی ، آزار جسمی و روحی باعث کاهش تمایل جنسی می شود.

3- مشکلات شریک جنسی از جمله کاهش میل جنسی مرد ، ناتوانی جنسی و اختلالات نعوظ و انزال بر فعالیت جنسی زن تأثیر گذار است. این اختلالات در اقایان در هر سنی ایجاد می شود و با بالا رفتن سن بیشتر می شود.

4- پس از زایمان و در طول دوره شیردهی به علت مسؤولیت مادری و خستگی طبیعتا میل جنسی کاهش می یابد. کاهش سطح هورمون زنانه یا همان استروژن و آسیب های ناحیه تناسلی در اثر زایمان باعث درد حین رابطه می شود.

5- یائسگی و کاهش هورمون استروژن در طی سال های قبل از یائسگی و پس از آن باعث گرگرفتگی ، تعریق شبانه ، اختلال خواب و در نهایت خستگی شده که منجر به کاهش میل جنسی و دیگر مشکلات می شود. همچنین خشکی واژن نیز باعث درد حین مقاربت می شود به خصوص اگر تعداد مقاربت ها در طول زمان کم باشد.

6- دردهای لگنی به علت اندومتریوز، جراحی قبلی ، عفونت قارچی واژن ، عفونت باکتریایی واژن ، بافت اسکار و…. باعث درد حین و یا پس از مقاربت شده و خود این تجربه درد منجر به کاهش رطوبت واژن و کاهش میل جنسی برای ایجاد رابطه های بعدی می گردد.

7- شل شدن بافت لگن و به اصطلاح افتادگی مثانه و بی اختیاری ادرار نیز باعث احساس فشار در لگن شده که با میل جنسی و فعالیت جنسی تداخل میکند.

8- بیماری هایی چون بیماری عروق قلبی و ارتریت ( التهاب و ورم مفاصل ) ، هم به لحاظ ایجاد خستگی و هم محدودیت فعالیت فیزیکی مشکلاتی ایجاد می کنند و همین مسدله باعث کاهش میل جنسی می شود.

9- سر طان ها و درمان های مرتبط نیز ایجاد خستگی و ناتوانی جسمی می کنند. علاوه بر آن جراحی سینه و یا نواحی تناسلی به خاطر تغییر شکل و دفورمیتی و تغییر احساس فرد نسبت به بدن خود باعث کاهش میل جنسی و درد در رابطه جنسی می شوند.

10- دیابت ، سوء مصرف الکل و مواد و بیماری پارکینسون نیز بر توانایی جنسی فرد تأثیر گذاشته و میل جنسی را کم می کنند.

11- بیماری ها و اختلالات روانی از جمله اضطراب ، استرس و مخصوصا افسردگی از عوامل شایع کاهش میل جنسی است .

12- بسیاری از داروها بر تمایل و ارگاسم تأثیر گذارند از جمله داروهای ضد افسردگی ، برخی داروهای تجویز شده جهت اختلالات روانی و برخی داروهای ضد فشارخون.

نکات مهم در مورد رضایتمندی جنسی

ثابت نشده که داروهای پیشگیری از بارداری و داروهای هورمونی بر روی فعالیت جنسی اثر مثبت یا منفی داشته باشد. جراحی خارج کردن رحم به هیچ روی با فعالیت جنسی تداخل ندارد. البته اگر تخمدان ها جهت حفظ سطح هورمون استروژن برداشته نشوند.

کاهش میل جنسی باعث کاهش تعداد دفعات رابطه زناشویی شده و همین امر ممکن است باروری شما را با تأخیر مواجه کند. یکی ازعلل ناباروری زوج ها ، همین تعداد کم رابطه جنسی است که با مشاوره با پزشک فوق تخصص نازایی قابل درمان است.

رضایتمندی جنسی

اصلی ترین دلایل کاهش رضایتمندی جنسی

رابطه بدون رضایتمندی جنسی رابطه ای است که در آن هیچ فعالیت جنسی بین زوجین اتفاق نمی افتد و یا اگر هم اتفاق بیافتد برای یکی یا هر دو زوج به میران باید و شاید ارضا کننده نخواهد بود. هیچ راه دقیقی برای تعیین کمیت آنچه به عنوان یک رابطه بدون جنسی به حساب می آید و همچنین ابعاد نشانه های رضایت مرد از زن وجود ندارد، زیرا افراد مختلف انتظارات و تمایلات متفاوتی برای رابطه جنسی دارند.

عدم رضایت جنسی گاهی می تواند به مشاوره طلاق و جدایی بیانجامد. اما چه عواملی در عدم احساس نشانه های رضایت مرد از زن در یک ازدواج تاثیر می گذارد؟ 

تعداد بی‌ شماری از عواملی وجود دارد که طی تحقیقات بسیاری و با توجه به انواع تست رضایتمندی جنسی جمع آوری شده اند، که نشان می دهند چگونه یک رابطه در طول زمان به آرامی به نارضایتی جنسی منجر شود، این عوامل شامل موارد زیر است:

 

هیچ یک از زوجین به رابطه جنسی اهمیت نمی دهند .

مشغول بودن بیش از حد به فعالیت های دیگر مثل کار، درس و…

غفلت از صمیمیت و به طور کلی لذت بردن از زندگی زناشویی

درگیری و اختلاف در رابطه که باعث قطع ارتباط می شود .

بی میل بودن در رابطه جنسی بعد از بچه دار شدن

چالش های سلامتی (مانند احساس درد در دستگاه های تناسلی و جنسی، اختلال عملکرد اندام های جنسی، تغییرات مرتبط با افزایش سن و غیره)

یک یا هر دو شریک آسیب و آزار جنسی را تجربه کرده‌ اند و باعث شده تا رابطه جنسی برای آن ها سخت‌ تر یا کمتر جذاب باشد .

عدم تطابق میل جنسی با انواع دیگر، اختلاف در میل و یا گرایش جنسی

اعتیاد به پورنوگرافی و فیلم های پورن 

عوامل موثر بر رضایتمندی جنسی

رابطه بین رضایتمندی جنسی و سازگاری زناشویی یک رابطه مستقیم و محکم است و به بسیاری از زمینه های زندگی مشترک شما مرتبط می شود.

در اینجا مواردی را برای شما مثال می زنیم که ممکن است به شناخت میزان رضایتمندی جنسی در روابط شما کمک شایانی کند:

رضایت جنسی بیشتر:

زندگی با شریک زندگی خود
متاهل بودن و تعهد به رابطه
داشتن رابطه صمیمی و رضایت بیشتر
داشتن قطعیت در هویت جنسی
داشتن رابطه جنسی بیشتر
داشتن شریک خوب و حمایت عاطفی او

رضایت جنسی کمتر:

احساس ناراحتی جنسی در زندگی زناشویی (احساس نگرانی، ناامیدی و یا اضطراب در مورد زندگی جنسی خود)
داشتن علائم افسردگی و اضطراب
تحت استرس بودن
داشتن مشکلات جنسی (خشکی واژن، اختلال نعوظ، درد هنگام رابطه جنسی)
خیانت

در مشاوره پیش از ازدواج می توانید رابطه بهتری با همسرتان پیدا کنید و به شناخت بهتری نسبت به هم برسید. همین نکته به ظاهر ساده، می تواند تاثیر زیادی در میزان رضایتمندی جنسی و رابطه عمیق تر زناشویی برای شما به همراه داشته باشد.

رضایتمندی جنسی

جمع بندی

با توجه به اهمیت رضایتمندی جنسی در حفظ سلامتی و شادکامی و همچنین در زندگی زناشویی، به افراد و همسران آن ها توصیه می شود که از سلامت عاطفی و جسمی خود محافظت کنند، در تمام جنبه های رابطه خود محبت داشته باشند، نیازهای جنسی خود را به خوبی بشناسند و آن نیازها را آشکارا و با مهربانی با شریک زندگی خود در میان بگذارند تا میزان رضایت جنسی خود را بالا ببرند.

می توانید برای حل مشکلات روحی و زوجی خود، روی کمک خانم دکتر افسانه زرگنج فرد هم حساب باز کنید. به یاد داشته باشید که نشانه های رضایت مرد از زن قطعا همه چیز یک رابطه را نمی سازد اما نقش مهمی در ایجاد محبت و ارتباط نزدیک زن و شوهر با هم ایفا می کند. به همین دلیل مهم است که تمامی نشانه های کمبود عاظفی جنسی را به سرعت درمان کنید.

محبوب ترین مقالات

به وقت ملاقات نیاز دارید؟

درخواست وقت ملاقات

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*

در صورتی که از خانم دکتر افسانه زرگنج فرد نوبت برای ایجاد رضایتمندی جنسی در زندگی زناشوئی میخواهید ، لطفا شماره تلفن همراه خود را بگذارید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و برای شما با توجه به ساعات و روزهای خالی ، نوبت بگذارند .

مشاوره رایگان ( از ساعت 9 الی 20 )

رسالت ما در مجموعه دکتر زرگنج فرد انجام تمامی خدمات زیبائی و درمانی زنان با حفظ استاندارد و اولویت سلامت مراجعین عزیز می باشد که در جهت تحقق این رسالت تیمی متشکل از پزشکان و متخصصین و کادر مجرب با به کارگیری جدیدترین روش های علمی ، فعالیت خود را آغاز نموده است . هدف ما زیبایی توام با حفظ سلامتی شماست .

روزهای کاری

شنبه - پنجشنبه : 20.30 - 09.00
جمعه و ایام تعطیل : فقط با هماهنگی قبلی
خانه
حساب کاربری
خدمات
جستجو