ویرایش محتوا
دکتر افسانه زرگنج فرد

درباره ما

مجموعه زنان ، زایمان و نازائی دکتر زرگنج فرد

رسالت ما در مجموعه دکتر زرگنج فرد انجام تمامی خدمات زیبائی و درمانی زنان با حفظ استاندارد و اولویت سلامت مراجعین عزیز می باشد که در جهت تحقق این رسالت تیمی متشکل از پزشک متخصص ( دکتر افسانه زرگنج فرد ) و کادر مجرب با به کارگیری جدیدترین روش های علمی و به روز ترین دستگاه های پزشکی ، فعالیت خود را آغاز نموده است .
هدف ما زیبایی توام با حفظ سلامتی شماست …

با ما تماس بگیرید

شبکه های اجتماعی
 
به نظر می رسد شما در خصوص سلامت جنسی ناحیه ژنیتال سوالاتی دارید .

می توانید با کلیک روی لینک زیر ، شماره تلفن همراه خود را بگذارید تا مشاوران ما ظرف 24 ساعت با شما تماس بگیرند .

اختلالات ارگاسم

اختلالات ارگاسم

مشکل جنسی یا اختلال جنسی (sexual dysfunction) به مشکلاتی گفته می‌ شود که در پاسخ به اعمال و چرخه جنسی خود را نشان می‌ دهند. اختلالات ارگاسم باعث می‌ شود که زوجین یا حداقل یکی از آنها از رابطه جنسی با شریک جنسی خود رضایت نداشته‌ باشند. این روزها یکی از بزرگ‌ ترین مشکلاتی که زوجین با آن روبرو هستند مشکلات و اختلال ارگاسم (anorgasmia) است. مشکلات ناشی از ارگاسم باعث کاهش تداوم رابطه و نزدیکی زوجین می‌ شود. با توجه به متفاوت بودن عملکرد و نقش زن و مرد در چرخه جنسی، موانع جنسی و اختلالات مربوط به ارگاسم هر جنس نیز متفاوت با دیگری است.

در ادمه بررسی می کنیم :
  • اختلالات ارگاسم چیست؟
  • علت بوجود آمدن اختلالات ارگاسم
  • انواع اختلالات ارگاسم در زنان
  • روش های جلوگیری و اختلالات ارگاسم
  • خشکی واژن و اختلالات ارگاسم
  • واژینیسموس و اختلالات ارگاسم
  • عدم رضایت از اندام جنسی و اختلالات ارگاسم
  • درمان اختلالات ارگاسم در زنان
  • هزینه تشخیص و درمان اختلالات ارگاسم
  • جمع بندی

اختلالات ارگاسم چیست؟

در ساده‌ ترین نوع تعریف، اختلالات ارگاسم شامل نرسیدن یا بسیار دیر رسیدن به ارگاسم با وجود تحریکات کافی است. البته نباید اختلال ارگاسم را با پایین بودن کیفیت رابطه اشتباه گرفت. این اختلال علل جسمی و روانی متفاوتی دارد و درجه‌ های مختلفی را شامل می‌ شود. از این ‌رو مراجعه به پزشک متخصص یا روان‌ شناس بسیار مؤثر است. از طرفی این اختلالات در مراحل ابتدایی قابل‌ درمان است و اگر به متخصص مراجعه شود ، به‌ راحتی برطرف خواهند شد.

اختلالات ارگاسم

علت بوجود آمدن اختلالات ارگاسم

علل اختلالات ارگاسم و و ارضا نشدن جنسی زن موارد گوناگونی است که شامل:

1- اختلالات روانی غیر جنسی (مانند افسردگی ماژور)

2- اختلالات روانی جنسی (اختلال بی میلی جنسی یا اختلال در بر انگیختگی جنسی)

3- مصرف داروها (مثل تیروکسین در بیماری تیرویید و …)

4- عوارض بیماری های پزشکی ( ام اس، ضایعات نخاعی، زایمان های خشن و…)

5- عوامل بین فردی ( مشکلات شدید زناشویی ، وابستگی های عاطفی به غیر از همسر)

6- عوامل استرس زای محیطی

7- انتظارات فرهنگی و محدودیت های اجتماعی

8- تربیت خانوادگی و مسایل مرتبط با آن

9- عوامل جسمانی در ناحیه لگن خاصره و دستگاه تناسلی

10- مشکلات جنسی همسر مانند اختلال نعوظ یا زود انزالی

انواع اختلالات ارگاسم در زنان

اختلالات ارگاسم یا آنورگاسمی دائمی و همیشگی

اختلال در ارضا نشدن اختلال به نوعی اشاره دارد که با وجود آن زن هرگز در طول رابطه های جنسی اش ارگاسم و اوج لذت جنسی را تجربه نکرده است.

اختلالات ارگاسم اکتسابی

زنانی که در گذشته و در رابطه های جنسی پیشین خود ارگاسم را تجربه کرده اند ولی در زمان اکنون و حال نمی توانند رابطه جنسی موفق و تجربه ارگاسم داشته باشند در نوع اختلال اکتسابی دسته بندی می شوند.

اختلالات ارگاسم موقعیتی

این مشکل به زنانی اطلاق می شود که صرفا در موقعیت های خاص و پوزیشن های جنسی خاصی می توانند ارگاسم را تجربه کنند. برای مثال برخی از زنان رابطه اورال بهترین گزینه برای رساندن آنها به ارگاسم می باشد و رابطه دیگر نمی تواند چندان تاثیری در اوج لذت جنسی آنها داشته باشد.

اختلالات ارگاسم تعمیم یافته

اختلال تعمیم یافته در زنانی مشاهده می شود که در هر موقعیت و با هر فردی نمی توانند ارگاسم را تجربه کنند.

روش های جلوگیری و اختلالات ارگاسم

اگر منظور قرص های اکسیدی و جلوگیری است، پاسخ مثبت است. قرص های ضد بارداری معمولا رسیدن به ارگاسم را تحت تاثیر قرار داده و لذت جنسی را می کاهد. زیرا این داروها هورمونی هستند و با توجه به اینکه بر پایه پروژسترون است و استروژن کاهش پیدا می کند، عمولا ارگاسم و لذت جنسی را می کاهد.

به طور کلی تمامی روش های جلوگیری از بارداری که با مصرف دارو همراه بوده و با استفاده از iud های بر پایه پروژسترون باشد، می تواند باعث کاهش ارگاسم شود. اما سایر روش ها نمی تواند چندان تاثیر مستقیم بر ارگاسم داشته باشد. البته استفاده از کاندوم نیز با توجه به اینکه تماس اعصاب جنسی را کاهش می دهد، می تواند بر ارگاسم تاثیرگذار باشد.

خشکی واژن و اختلالات ارگاسم

خشکی واژن یکی از عللی است که باعث می شود زنان نسبت به برقراری رابطه جنسی دلسرد شوند و در نتیجه آن نتوانند اوج لذت جنسی را تجربه کنند. کاهش سطح هورمون های استروژن در زنان باعث بروز این مشکل می شود و همین امر رابطه را دردناک تر می کند و گاهی می تواند باعث خونریزی از واژن حین رابطه جنسی شود و در نتیجه موجوب اختلالات ارگاسم می شود .

اختلالات ارگاسم

واژینیسموس و اختلالات ارگاسم

دخول دردناک که با نام بیماری واژینیسموس شناخته می شود یکی از مهم ترین علل اختلالات ارگاسم است. خشکی واژن اگر در مراحل ابتدایی درمان نشود، می تواند به واژینیسموس ختم شود. خوشبختانه درمان واژینیسموس با مراجعه به یک متخصص زنان خوب امکان پذیر است. 

عدم رضایت از اندام جنسی و اختلالات ارگاسم

زمانی که زن احساس ناخوشایندی نسبت به شکل دستگاه تناسلی خود دارد، اعتماد به نفس او کاهش می یابد و همین امر باعث می شود که او حین رابطه نتواند به اندازه کافی لذت ببرد. در این زمان جراحی های زیبایی واژن مانند واژینوپلاستی ، لابیاپلاستی ، کربوکسی تراپی واژن و سفید کردن واژن می تواند به رفع مشکل کمک کند.

درمان اختلالات ارگاسم در زنان

خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم پزشکی زنان و پیدایش روش‌ های نوین، درمان بسیاری از مشکلات و عارضه‌ های جنسی راحت‌ تر شده‌ است. با مراجعه به متخصص زنان و زایمان بهترین روش درمان اختلالات جنسی انتخاب می‌ شود.

از مهم‌ترین راه‌ های درمان اختلالات ارگاسم می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

درمان اختلالات ارگاسم با اوشات‌ تراپی

ترمیم بافت‌ ها و ارگان‌ های آسیب‌ دیده با تزریق پلاکت‌ های خون به آن، اوشات‌ تراپی نامیده می‌ شود. این روش مؤثرترین و بی‌ خطرترین روش برای درمان اختلالات ارگاسم است زیرا در این روش از خون خود فرد استفاده می‌ شود. در اوشات‌ تراپی تزریق خون به قسمت‌ های کناری کلیتوریس و بالای واژن انجام می‌ شود. این کار کلاژن‌ سازی و تحریک‌ پذیری را در ناحیه واژن افزایش می‌ دهد.

رفع مشکلات هورمونی

همان‌ طور که قبلا گفتیم، یکی از عوامل مؤثر بر چرخه جنسی زنان هورمون‌ ها هستند. اگر هورمون‌ ها به‌ درستی ساخته و ترشح نشوند، پاسخ جنسی زنان دچار مشکل خواهد شد.

متخصص زنان ضمن تشخیص مشکل با تجویز دارو‌های خوراکی و تزریقی، ترشح و ساخت هورمون‌ ها را کنترل خواهد کرد؛ بنابر این پس از تشخیص علت اصلی این مشکل باید به درمان دارویی ارضا نشدن زنان پرداخت.

درمان مشکلات جسمی

یکی از شایع‌ ترین و جدی‌ ترین مشکلات زنان خشکی واژن و درد لگن است که با افزایش سن و تغییرات هورمونی ایجاد می‌ شود. بهتر است بعد از مشاهده علائم سریعا به متخصص زنان مراجعه کنید. این عارضه در سطوح مختلف دارای روش‌ های درمانی متفاوت از جمله هورمون‌ درمانی، رادیو تراپی، شیمی‌ درمانی و درمان دارویی ارضا نشدن در زنان است.

درمان مشکلات روانی

اگر منشا اختلالات ارگاسم در روح و روان فرد باشد، باید به روان‌ شناس مراجعه شود که او به‌ صورت کلامی یا با تجویز دارو مشکل را بر طرف خواهد کرد. در موارد شدید و حاد، روان‌ شناس فرد را به روانپزشک ارجاع خواهد داد.

درمان اختلالات ارگاسم بسیار پیچیده است و معمولا روش‌ های درمانی آن بسته به نوع افراد و زمینه ایجاد اختلال متفاوت است.

به‌ طور کلی، زمینه‌ های مشکلات ارگاسم ریشه جسمی و همچنین روانی دارند و مراجعه به متخصص زنان در کنار کمک‌ گرفتن از یک روان‌ شناس مشکل را حل می‌ کند. لازم به ذکر است که در کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد ، روانشناس حاذق در این زمینه وجود دارد و بنا بر تشخیص دکتر زرگنج فرد ، امکان درمان از طریق ایشان وجود دارد و نیاز به ترک کلینیک و یافتن روان شناس معتبر و متبحر وجود ندارد .

اختلالات ارگاسم

هزینه تشخیص و درمان اختلالات ارگاسم

خوشبختانه امروز مراکز معتبری در خصوص تشخیص و درمان اختلالات ارگاسم بانوان وجود دارند که با استفاده از روش های تخصصی و استاندارد، به زوجین کمک می کنند تا نهایت لذت را از رابطه جنسی خود داشته باشند . هزینه این درمان ها به صورت دقیق مشخص نیست و بنا بر نیاز هر فرد و شدت این اختلالات متفاوت است .

جمع بندی

بسیاری از زنان و مردانی که با اختلالات ارگاسم رو به رو بوده اند و زندگی زناشویی و رابطه جنسی آنان رو به فروپاشی بوده است با مراجعه به هنگام به بهترین متخصصین در زمینه درمان ارگاسم توانستند که زندگی خود را نجات دهند. به همین دلیل توصیه می کنیم نسبت به علائم و نشانه های منفی ای که نمایان گر اختلالات ارگاسم در شما هستند حساس باشید و در صورت وجود این عارضه در خودتان در اسرع وقت به بهترین متخصص مراجعه کنید، تا روند درمان برای شما انجام شود.

محبوب ترین مقالات

به وقت ملاقات نیاز دارید؟

درخواست وقت ملاقات

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*

در صورتی که از خانم دکتر افسانه زرگنج فرد نوبت برای تشخیص و درمان زگیل تناسلی hpv میخواهید ، لطفا شماره تلفن همراه خود را بگذارید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و برای شما با توجه به ساعات و روزهای خالی ، نوبت بگذارند .

مشاوره رایگان ( از ساعت 9 الی 20 )

رسالت ما در مجموعه دکتر زرگنج فرد انجام خدمات درمانی زنان با حفظ استاندارد و اولویت سلامت مراجعین عزیز می باشد که در جهت تحقق این رسالت تیمی متشکل از پزشکان و متخصصین و کادر مجرب با به کارگیری جدیدترین روش های علمی ، فعالیت خود را آغاز نموده است . هدف دکتر زرگنج فرد، حفظ سلامتی مراجعان در عین تامین خواست ایشان برای نیل به حداکثر طراوت و شادابی است.

روزهای کاری

شنبه - پنجشنبه : 20.30 - 09.00
جمعه و ایام تعطیل : فقط با هماهنگی قبلی
خانه
حساب کاربری
خدمات
جستجو